Мексико с единия крак на Мондиал 2014 след разгром над Нова Зеландия

Мексико постигна разгромна победа с 5:1 у дома срещу Нова Зеландия в първи мач от междуконтиненталните плейофи за класиране на Мондиал 2014.

Паул Агилар изведе "ацтеките" напред в резултата в 32-ата минута, а Раул Хименес направи резултата 2:0 малко преди почивката.

Орибе Пералта се разписа на два пъти през второто полувреме, а Рафаел Маркес добави още едно попадение шест минути преди края. Крис Джеймс беше автор на почетния гол в полза на гостите в 85-ата минута.

В самото начало на двубоя и гредата помогна на Нова Зеландия след удар на Франсиско Родригес. Раул Хименес също пропусна няколко добри възможности за нови голове във вратата на направилия силен мач страж на гостуващия тим Глен Мос.

Мексико реализира само 7 гола в общо 10 квалификационни двубоя, но се отпуши под ръководството на Мигел Ерера, четвърти треньор на отбора в последните два месеца.

Мексико завърши на четвърто място в Зона КОНКАКАФ на квалификациите, след САЩ, Коста Рика и Хондурас, посочва БТА.

Срещата-реванш от плейофите за класиране на Мондиал 2014 е следващата сряда в Нова Зеландия.