Мексес пое вината за първия гол на Барса

снимка: Guliver/Getty Images

Защитникът на Милан Филип Мексес заяви, че той носи вината за първият гол на Барселона в снощния четвъртфинал от Шампионската лига, завършил с победа за каталунците с 3:1.

Французинът загуби топката от Лионел Меси в собствената си половина, което доведе и реализираната от аржентинеца дузпа в 11-та минута.

Мексес призна, че вечерта е била трудна за защитата на Милан заради постоянната преса на Барселона и според него втората дузпа за Барса е коствала много на „росонерите".

„Съжалявам, защото моята грешка доведе до първият им гол", коментира защитникът.

„Трудно е да се играе срещу тях, защото те постоянно пресираха защитниците и беше сложно да започваме нещо от нашата половина, когато бяхме с топката.

Все пак успяхме да изравним и преди втората дузпа започнахме да вярваме, че можем отново да ги ударим на контраатака."