Мехмет Аурелио премина в Реал Бетис

снимка: БГНЕС

Късно снощи от отбора на Реал Бетис съобщиха, че са подписали договор с родения в Бразилия турски полузащитник Мехмет Аурелио. Аурелио преминава в тима на "зелено-белите" като свободен агент, тъй като досегашният му договор с турския шампион Фенербахче изтече.

 

30-годишният халф, който игра за Турция на Евро 2008, ще премине медицински преглед днес, преди трансферът да приключи официално.

 

Според испанските медии Аурелио ще подпише 3-годишен договор с клуба от Севиля и ще стане първото ново попълнение за Бетис за този трансферен прозорец.

 

Аурелио премина в тима на Фенербахче от отбора на Трабзонспор през 2003г. и помогна на "фенерите" да спечелят три шампионски титли. През 2006г. футболистът получи турско гражданство и се превърна в първия играч, роден извън Турция, който играе за националния отбор на "полумесеците".