
Италианският селекционер на Англия Фабио Капело не възнамерява да се оттегли от поста си, въпреки вчерашното позорно представяне на "трите лъва" в 1/8-финалния сблъсък с Германия на Мондиал 2010 в Южна Африка, съобщава в свой материал The Daily Star.
Амбицирани за титла "албионци" бяха премазани с резултат 1:4 от селекцията на Йоахим Льов, като логично много хора поискаха на тепсия главата на Капело. Очаква се бъдещето на италианеца да бъде решено от английската футболна асоциация в следващите 48 часа, когато ръководните фактори на Острова кажат тежката си дума.
Смята се обаче, че Капело не възнамерява да прекъсне ангажимента си с английския национален отбор, скоро след като подписа нов контракт на стойност 6 милиона паунда годишно. Новият договор на италианеца е за срок от още две години, което би трябвало да го остави начело и за Евро 2012 в Полша и Украйна.
Източници близки до Капело пък снощи разкриха, че италианецът е склонен да си тръгне едва тогава, когато шефовете му от ФА му заявят в прав текст, че повече не е нужен.
След срещата с Германия пък Дон Фабио също открехна, че бъдещето му предстои да бъде решено.
"Имам време да реша. Преди това искам да говоря с президента на ФА (сър Дейв Ричардс, б.р.), но това ще стане тогава, когато се върнем в Лондон", заяви италианецът след поражението от Бундестима.
"Моето желание е да видя, дали той все още има вяра в мен", добави Капело.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ