Мечтата на Сирия бе убита грубо от Австралия след 120 минути драма

Легендата на местния футбол Тим Кейхил изпрати Австралия на финалния плейоф за класиране за Мондиал 2018, след като вкара и двата гола за измъчения успех с 2:1 над Сирия след продължения в реванша от четвъртия кръг на квалификациите в зона Азия. Първата среща беше завършила 1:1, а този резултат се получи и след 90 минути в Мелбърн днес. В 19-ата минута на добавеното време обаче Кейхил най-накрая сломи справящата се геройски до момента защита на съперника. В добавеното време на продълженията гостите удариха греда и така пропуснаха “златния” шанс да продължат напред.

За място на шампионата в Русия австралийците ще спорят с четвъртия от зона КОНКАКАФ - САЩ, Панама или Хондурас, като победителят пак ще бъде определен след два мача на разменено гостуване.

През почти целите продължения сирийци играха с човек по-малко заради изгонването на Махмуд Ал Мауас за втори жълт картон.

Австралия и Сирия бяха завършили на трето място в своите квалификационни групи и затова се изправиха в този своеобразен полуфинал. Заради военната обстановка в Сирия обаче първата среща се състоя в Малайзия, пише Спортал.