Мечтаният финал с Федерер се отлага, Куевас наказа грешките на Григор

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на 1/2-финалите на турнира "TEB BNP Paribas Istanbul Open", като победният му път бе спрян от уругваецът Пабло Куевас след 2:6, 4:6, за около час и 15 минути игра.

През целия двубой Куевас бе този, който доминираше, успя да спечели най-важните точки и се класира за финала, където го очаква водачът в схемата Роджър Федерер (Швейцария).

В първият си сервис гейм българинът започна брилянтно, реализирайки две поредни точки. Последва обаче атака от страна на Куевас и така се стигна до 30:30. Гришо стигна до 40:30, но допусна обрат и така уругваецът имаше точка за пробив. Сънародникът ни спаси точката, но последва нова такава и Куевас реализира пробив за 1:0.

В откриващия си сервис гейм, противникът на Гришо изигра брилянтно всичките точки и удвои преднината си.

Третата част в първия сет отново представляваше проблем за хасковлията, който поведе на два пъти след 15:0 и 30:15, но допусна няколко непредизвикани грешки и вторият пробив в мача е факт.

Последва гейм, в който 23-ят в света показа, че и той може да греши, позволявайки на противника си да стигне до 15:40, първата точка бе спасена, но при втората нямаше как да се противопостави и резултатът бе намален.

Въпреки добрата игра, която показа в предходния гейм, Димитров започна зле сервис гейма си и го загуби, като спечели само една точка.

В шестия гейм на срещата, публиката на централния корт стана свидетел на четвърти пореден пробив. Григор играеше стабилно и отново намали разликата.

Отново последва слаб сервис гейм за Григор, който успя да поведе с 30:15, но отново изпусна контрола в частта и допусна обрат - 2:5.

Всичко вървеше към нов пробив, след като сънародникът ни стигна до 0:30 и 15:40, но позволи да бъде изравнен, а след това и надигран от Куевас, спечели първата част, след половин час игра.

Вторият сет започна много добре за 11-я в света, като той спечели бързо подаването си и за първи път в срещата излезе напред в резултата.

Уругваецът също започна силно сервис гейма си и поведе с 40:0, допусна една грешка, но все пак спечели подаването си и изравни - 1:1.

Третият гейм в сета бе доста интересен. Димитров стигна до 40:15, но изпусна шанса да поведе отново и резултатът бе изравнен. Все пак българинът се оказа по-концентриран и успя отново да излезе напред в резултата - 2:1.

Българинът успя да притисне противника си, стигайки до 30:30, но все пак Куевас взе подаването си, след две дълги разигравания.

Куевас поведе с 0:40 при сервиса на противника, което изнерви нашето момче, като той демонстративно изпрати една от топките извън пределите на централни корт, видимо недоволен от играта си. Веднага след това последва нова грешка и първият пробив във втория сет бе факт.

Играта на българина съвсем пропадна в шестия гейм. 3-ят поставен в турнира стигна до 40::0 и спечели подаването си, което разгневи Гришо още повече и той счупи ракетата си в земята, за което получи официално предупреждение.

Все пак хасковлията успя да прехвърли гнева си върху ударите си и с три брилянтни сервиса стигна до 40:0. Загуби една точка, но след нов ас затвори частта и намали за 3:4.

Публиката в Истанбул сякаш забеляза унилия българин и започна силно да скандира името му. Дори това обаче не успя да мотивира нашето момче и отново не успя да направи нищо в сервис гейма на противника, който спокойно увеличи аванса си на 3:5.

В деветия гейм Григор показа все пак на какво е способен, като с няколко гениални удара успя да спечели подаването си - 4:5.

В последния сервис гейм българинът спечели първата точка, която бе изпълнена с много красиви удари, но до края на частта не успя да направи нищо повече и преклони глава пред по-опитния Пабло Куевас.