Мечтан старт на Копа Америка 2015 за Чили (ВИДЕО)

Домакинът Чили откри дългоочакваната Копа Америка 2015 с победа 2:0 над Еквадор пред пълните трибуни на Националния стадион в столицата Сантяго. Звездата на домакините от Ювентус Артуро Видал откри резултата за „червените“ от дузпа в 67-ата минута и утеши болката си от загубения срещу Барселона финал в Шампионска лига.

В 84-ата минута друг играч в клуб от Серия А – крилото на Наполи Едуардо Варгас – се разписа за крайното 2:0, но домакините завършиха срещата в намален състав, след като резервата от Фиорентина Матиас Фернандес си изкара ненужен втори жълт картон в добавеното време и ще пропусне следващия кръг срещу Мексико.

Треньорът на Чили Хорхе Сампаоли бе направил три промени в състава си спрямо последната контрола преди Копа Америка – 1:0 над Ел Салвадор – като включи сред титулярите шампиона на Испания с Барселона Клаудио Браво, Артуро Видал и Еуженио Мена.

Другата голяма звезда на чилийците – Алексис Санчес – бе постоянна заплаха за вратата на Еквадор, но особено през първото полувреме не успя да се възползва от създадените шансове.

В понеделник Чили се изправя срещу Мексико, който започва в петък кампанията си в Копа Америка срещу Боливия в другия двубой от Група А. Чили вече има три точки и окупира върха във временното класиране с надеждата да стигне до първа титла в турнира от 37-ия си опит.

В исторически план Еквадор е най-удобният за Чили съперник в Копа Америка с 12 победи в 14 двубоя, докато Еквадор вече има само един успех в последните си 16 мача на турнира, като негативната серия започва от 1999 година.

Единственият добър шанс за гол на Еквадор бе пропилян от нападателя на Уест Хам Енер Валенсия, който с глава от близко разстояние уцели гредата и не можа да продължи поредицата си от голове на големи първенства – той вкара и трите попадения за тима на Мондиал 2014.

Chile vs. Ecuador: Enner Valencia y el palo que...by noticiastvperuana

Chile (2-0) Ecuador | Goals & Highilights...by channelsport