Мечтан дебют за Пацини – хеттрик и победа за Милан (ВИДЕО)

снимка: acmilan.com

Бившият нападател на Интер Джампаоло Пацини започна като преобразен кариерата си в Милан и записа хеттрик в първия си мач като титуляр с екипа на „росонерите".

Грандът от Милано спечели с 3:1 гостуването си на Болоня, а Лудия (Pazzo e прякорът на Пацини) прекрати головата си суша и три пъти порази противниковата мрежа.

Той откри резултата от спорна дузпа в 16-ата минута, отсъдена за нарушение срещу него, което не изглеждаше стопроцентово. В 41-ата обаче италианският национал Алесандро Диаманти изравни също от 11-метров наказателен удар - 1:1.

14 минути преди края на срещата Пацини наказа груба грешка на вратаря на Болоня, който не можа да укроти елементарна падаща топка - 1:2. Третият гол на бившия нападател на Интер бе отбелязан в 86-ата минута, когато технично отклони във вратата прострелно подаване на Антонио Ночерино - 1:3.

За последно Пацини се бе разписвал в края на януари с екипа на градския съперник Интер, когато донесе успеха с 2:1 на „нерадзурите" над Лацио - оттогава Лудия демонстрира доста слаба форма и затова отпадна от сметките на наставника Андреа Страмачони и бе разменен за Антонио Касано плюс 7.5 милиона евро.

Треньорът на „росонерите" (които играха с бели фланелки и червени гащета) Масимилиано Алегри заложи за първи път на Джампаоло Пацини сред титулярите, но новите попълнения от края на трансферния прозорец - Найджъл де Йонг, Боян Къркич и Алберто Джилардино - бяха оставени на пейката.

Опорният халф от Манчестър Сити все пак дебютира в Серия А в края на първото полувреме, когато в 41-ата минута замени получилия проблем в прасеца Рикардо Монтоливо. Къркич пък влезе след почивката на мястото на Стефан Ел Шараауи.

За сметка на това Микеле Пациенца моментално получи доверието на новия си наставник Стефано Пиоли, а мачът маркира и завръщането на Масимо Амброзини в средата на халфовата линия на Милан.

Робиньо, Алешандре Пато, Игнасио Абате, Родни Страсер, Дидач Вила и Съли Мунтари не бяха на разположение на Алегри. Домакините не можеха да използват наказания Диего Перес и контузения Рене Крин.

През първата част и двата тима разчитаха предимно на далечни удари, тъй като защитата на Болоня бе прекалено сгъстена, за да може Стефан Ел Шараауи да осъществява пробиви отляво, а Пацини често биваше пазен изкъсо от противниковите играчи.

Домакините нямаха добър баланс между халфовата линия и нападателите си, но от по-задна позиция Слити Тайдер често създаваше проблеми на ариегарда на Милан, тъй като бранителите на „росонерите" съсредоточаваха вниманието си върху Роберт Акуафреска и Алесандро Диаманти.

След сравнително постна продукция от двата тима през първия четвърт час Пацини успя да спечели предимство за новия си отбор - той бе изведен по лявото крило с дълга топка и стигна наказателното поле, след което последва съприкосновение с бранителя Николо Черубин.

Повторенията показаха, че двамата съперници еднакво дълго и еднакво явно задържаха фланелките един на друг, но дори реферът на аутлинията посочи бялата точка - дузпа за гостите.

Пацини застана зад бялата точка и с премерен и силен удар прати кълбото в долния десен ъгъл за 0:1.

Домакините се активизираха след това попадение, но класата им в нападение не бе достатъчна, за да тества често рефлексите на Кристиан Абиати, а бранителите на Милан рядко биваха поставаени под напрежение.

Тайдер обаче имаше добър шанс да изравни от 12 метра, когато бе оставен да стреля необезпокояван фронтално срещу вратаря, но Абиати спаси без проблеми, защото ударът бе в тялото му.

В 41-ата минута обаче глупаво нарушение на Антонио Ночерино на ръба, но и вътре в пеналтерията срещу Диаманти доведе до дузпа в полза на Болоня. Потърпевшият застана зад бялата точка и също със завидно хладнокръвие реализира за 1:1.

След почивката Милан започна по-уверено срещата и организира няколко добри атаки отляво, една от които завършила с опасен неточен шут на Кевин-Принс Боатенг. Болоня отговори чак след час игра, когато създаваше често напрежение за противниковите бранители чрез центрирания от статични положения.

Домакините бяха близо до гол и в 70-ата минута, когато добра многоходова атака бе разтеглена на десния фланг, където Марко Мота получи топката и проби в наказателното поле. Вместо да търси подаване обаче, той реши да стреля и прати кълбото високо над вратата от изгодна позиция.

В 75-ата минута трудът на играчите на Болоня да удържат равенството отиде по дяволите заради елементарна грешка на вратаря Федерико Алиарди.

Амброзини центрира от левия фланг, топката рикошира и притъпи скоростта си, но въпреки това стражът на домакините не можа да я улови и дебнещия Пацини се възползва, за да вкара втория си гол в мача - 1:2.

Хеттрикът на бившия нападател на Интер бе оформен в 86-ата минута, когато зле изчистена топка попадна в Антонио Ночерино, който от дъгата отправи полуудар - полуподаване.

Пацини бе на пътя на топката и с меко докосване я отклони достатъчно, че да я направи неспасяема за вратаря Алиарди - 1:3.

szólj hozzá: Highlights Bologna 1-3 AC Milan 01-09-2012