Мбапе избухна с дебютен гол, ПСЖ разгроми Метц (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Звездният състав на ПСЖ наказа Метц с 5:1 като гост, а най-новото бижу на парижкия гранд Килиан Мбапе направи блестящ дебют, в който отбеляза първо попадение за новия си клуб. Младият френски талант вкара гол, с който направи резултата 2:1 за ПСЖ и така даде тласък за победата.

Не бе изненада, че Кавани се отчете с две попадения, а Неймар наказа опашкаря в класирането с гол и асистенция. Лукас Моура също добави името си към реализаторите. Домакините бяха на път да шокират френския колос с изравнителното попадение на Еманюел Ривиер, но възпитаниците на Унай Емери показаха класата си и не допуснаха изненада. Метц пък игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко след изгонването на Беноа Асу-Екото.

Единсон Кавани даде преднина на парижани с дежурното си попадение. Той бе изведен със страхотен пас от Неймар, премина покрай Кавашима и не пропусна на празна врата в 31-ата минута. Само 6 минути по-късно обаче Метц шокира звездния състав на ПСЖ. Матийо Досеви се измъкна от двама бранители на гостите отдясно и центрира меко в наказателното поле. Там дебнеше Ривиер, който с премерен удар с глава насочи топката в опразнената врата на Алфонс Ареола.

В началото на второто полувреме Ривиер можеше да се превърне в истински герой за "виненочервените". Вратарят Ареола направи детинска грешка и поднесе топката на бившия нападател на Нюкасъл на празна врата. Той обаче направи непростим пропуск, като я изпрати в трибуните. Оттам нататък Метц рухна. В 56-ата минута Асу-Екото влезе грубо в краката на Килиан Мбапе и получи директен червен картон. Останаха обаче съмнения относно него, тъй като защитникът на домакините игра с топката.

Това обаче нямаше значение и звездният момент на Мбапе настъпи три минути след това. Той опита пас към Неймар, но бранител на Метц изби в краката му, а французинът не се поколеба и с мощен изстрел простреля Кавашима за 2:1. Така Мбапе вкара гол в дебютния си мач за новия си тим. Шоуто на ПСЖ продължи и след 10 минути Неймар отбеляза 4-ия си гол за сезона с премерен удар от дистанция. Бразилецът има на сметката си също толкова асистенции.

В 75-ата минута Единсон Кавани вкара 7-ото си попадение от началото на кампанията след детинска грешка в отбраната на Метц, а в 87-ата влезлият като резерва Лукас Моура довърши домакините за 5:1.

Така ПСЖ продължава да води в класирането с 15 пункта и 5 победи от 5 мача, а Метц търка дъното без нито една точка.