Майорка запази шансове за оставане в елита

Майорка победи гостуващия Бетис с 1:0 в последния мач от 36-ия кръг на футболното първенство на Испания и запази шансове да се спаси от изпадане.

Израелският нападател Томер Хемед донесе победата на Майорка с гол в 22-та минута. Хемед бе точен при добавкара, след като вратаря на Бетис Адриан бе успя да се справи добре след удар на Виктор.

Гостите имаха добри шансове поне да изравнят през втората част, но играчите на Майорка се справиха с натиска им. След спечелените три точки домакините се изкачиха на предпоследна позиция, на точка пред Селта Виго.

Майорка се нуждае да спечели последните си два мача от сезона - срещу Атлетико (Мадрид) и Валядолид и да се надява Селта, Сарагоса и Депортиво Ла Коруня да не направят това, за да избегне отпадане.

"Нашата работа е да спечелим последните две срещи от сезона и ще се опитаме да я изпълним", заяви треньорът на Майорка Грегорио Мансано. След поражението Бетис остава на седмо място, което дава на тима право на участие в Лига Европа.