Майорка предложи на Рафаел Надал да стане вицепрезидент на клуба

снимка: Reuters

Световният номер едно в тениса Рафаел Надал ще получил предложение да стане вицепрезидент на клуба от родните му Балеарски острови Майорка. Това съобщава испанският спортен вестник AS.

До дни ръководството на останалия на косъм от участие в Шампионската лига отбор планира среща с шампиона от Roland Garros и Wimbledon, за да обсъдят подробности за бъдещето им сътрудничество. Наскоро испанският левичар заяви в интервю, че би станал акционер в Майорка, но нищо повече. Очаква се Рафа да откаже поста, заради прекалено наситения календар на АТР.

Клубът е основан през 1916 година. Ной-големият му успех е спечелването на купата на страната през 2003 година. От новия сезон треньор на Майорка ще бъде датската легенда Михаел Лаудруп. Президент е Томеу Видал.

Рафаел Надал е в еуфория от класирането на Испания на финала на световното първенство по футбол. Той е изгледал полуфинала с Германия в родния си град Манакор с приятели. Тенис шампионът е известен фен на най-популярната игра. Чичо му Мигел Анхел Надал - Животното, беше стълб в защитата на Барселона и националния отбор, а самият Рафа е почитател на Реал.