Майорка повали Атлетико у дома

Майорка нанесе едва второто поражение Атлетико Мадрид под ръководството на Диего Симеоне, след като спечели с 2:1 мача от 28-ия кръг на испанското първенство по футбол, информира БТА.

Само Барселона бе успял да победи Атлетико на Симеоне от началото на годината, но автоголът на Диего Годин в 47-та минута и попадението на Микаел Перейра в следващата атака донесоха трите точки на Майорка.

Иван Рамис получи втори жълт картон и остави Майорка с човек по-малко на терена, което обаче не доведе до по-сериозни последствия за победителите.

Радамел Фалкао вкара 17-ия си гол за сезона в 66-та минута и оформи крайното 1:2. Загубата остави Атлетико на девето място във временното класиране на Примера дивисион.

Столичният тим е с актив от 36 точки, а четвъртият Леванте е с пет точки аванс в битката за квота в Шампионската лига.