Майнц без Неделев се добра до равенство срещу Падерборн

Падерборн и Майнц 05 завършиха при равенство 2:2 в първия мач от днешната програма на Бундеслигата.

За тима на Майнц в състава отново не бе Тодор Неделев, който не попадна в групата заради контузия и няма записана минута от началото на сезона вече в четвърти официален мач. Това още веднъж поставя под въпрос бъдещето на българина в клуба.

Двубоят равностоен, а първи напред в резултата излезе Майнц. Точен в 33-а минута беше Шинджи Оказаки, който се разписа с шут от границата на вратарското поле.

Само 4 минути по-късно Падерборн изравни, след като Елиас Качаунга реализира с шут пред наказателното поле.

В 87-а минута новаците в елита стигнаха и до пълен обрат. Уве Хюнемайер бе точен след асистенция на Марвин Бакалорц. Изравнителното попадеие за Майнц дойде в четвъртата минута на добавеното време, след като Джа-Чеол Ко се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на голмайстора  Хюнемайер срещу Оказаки.