Майкъл Уманя: Класирането на четвъртфинал беше нереалистична мечта

Класирането на четвъртфинал е осъществена мечта за футболистите на Коста Рика, заяви защитникът Майкъл Уманя след отстраняването на Гърция.

Тимът на Хорхе Луис Пинто отстрани Гърция след изпълнение на дузпи, като Уманя беше с основен принос при отразяването на късен удар.

"За нас класирането на четвъртфинал на Световно по футбол беше само сън, който изглеждаше нереалистичен. Аз обаче бях уверен в нашите сили и в това, че можем да бъдем сред осемте най-добри.

Всички наши футболисти имат заслуга за победите, та дори и тези, които не успяха да дойдат в Бразилия поради различни причини. Те също са с нас", каза Уманя след срещата

Коста Рика беше много близо до отпадането от Световното първенство по футбол 2014, след като Гърция изравни 1:1 в добавеното време на мача, а по това време отборът на Пинто вече беше останал с човек по-малко.

Защитата обаче се справи до дузпите, а именно Уманя вкара решителната пета.