Майк Ашли търси купувач на Нюкасъл

снимка: guardian.co.uk

Собственикът на изпадналия в Чемпиъншип отбор на Нюкасъл Юнайтед - Майк Ашли, сподели че проявява желание да продаде контролния пакет акции на "свраките", с цел завръщане на поне част от огромните средства, инвестирани от него на "Сейнт Джеймсис Парк".


"Изпадането на Нюкасъл беше истинска катастрофа за всички", заяви Ашли пред Sunday Times.


"Загубих много пари и взех някои наистина грешни решения. Желанието ми сега е да се разделя с Нюкасъл колкото е възможно по-скоро. Беше грешка да закупя 100% от акциите на клуба през 2007 г., никога не съм твърдял, че съм експерт по отношение на футбола. Аз съм просто фен, макар и доста богат фен. Вложих парите си в това и дадох най-доброто от себе си."