Маями с шокираща загуба във Фили

Голдън Стейт стартира новия сезон в НБА с впечатляваща победа срещу Лос Анджелис Лейкърс със 125:94.

Клей Томпсън вкара рекордните в кариерата си 38 точки за разгромния успех. Голдън Стейт методично увеличаваше разликата в точките, като водеше с 19 точки на полувремето, с 33 в края на третата част и с 35 в началото на четвъртата.

Дейвид Лий добави 25 точки, 8 борби и 5 асистенции за победата на Голдън Стейт. Лейкърс играха без звездите си - контузения Кобе Брайънт и получилия почивка Стив Неш и показа, че без тях не е конкурентноспособен на останалите отбори.

Филаделфия победи шампиона Маями със 114:110. Спенсър Хоус вкара 24 точки, включително победния кош за успеха на "севънтисиксърс".

Леброн Джеймс завърши с 25 точки и 13 асистенции за Маями, а Крис Бош добави 22 точки, но усилията на двамата се оказаха недостатъчни.

Сан Антонио стартира убедително след победа със 101:94 срещу Мемфис. Коуи Леонард вкара 14 точки, а Тони Паркър добави 13 точки и 9 асистенции за Спърс. Тим Дънкан не завърши мача за Сан Антонио и напусна игрището в третата част, след като получи удар с лакът в гръдния кош. За 17-те минути на игрището Дънкан записа 3 точки и 6 борби.

Оклахома Сити се наложи над Юта със 101:98. Кевин Дюрант завърши с 42 точки, 22 от които вкара от фаул. Реджи Джаксън добави 14 точки за успеха на Оклахома. Ню Йорк Никс победи Милуоки с 90:83 в първия мач на двата отбора за сезона. Кармело Антъни завърши с 19 точки и 10 борби за успеха на Никс, който е шести пореден за тима срещу този съперник.

И Детройт стартира с победа след успех със 113:102 срещу Вашингтон. Грег Монро завърши с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 16 борби, а Андре Дрюмон добави 12 точки и 8 борби за успеха на Детройт, който този сезон има амбиции за прекъсне серията от четири поредни сезона без участие в плейофите.

Далас развали дебюта на треньора на Атланта Майк Буденхолцер след победа със 118:109. Монта Елис започна кариерата си в Далас с 32 точки, докато звездата на Маверикс Дирк Новицки се отличи с 24 точки.