Маями преклони глава пред Оклахома

Оклахома Сити Тъндър надви на гости Маями Хийт със 112:95 в мач от Националната баскетболна асоциация късно снощи.

Звездата на Оклахома Кевин Дюрант записа 12-и пореден мач с 30 или повече точки. Дюрант се отчете с 33 срещу Маями. През първата част той бе неузнаваем, но през вторите 12 минути пое контрола в мача и изведе своите до победата.

Представянето на Дюрант му даде лека преднина пред ЛеБрон Джеймс в борбата за MVP на редовния сезон - отличие, което се печели от ЛеБрон в последните две години.

За успеха на Тъндър допринесоха и Серж Ибака, Джереми Лемб и Дерек Фишър, които вкараха съответно 22, 18 и 15 точки. Фишър завърши с 5/5 в стрелбата за 3 точки.

За домакините от Маями най-резултатен бе ЛеБрон Джеймс съв своите 34 точки. Другите две звезди на Хийт - Дуейн Уейд и Крис Бош завъшиха съответно с 15 и 18 пункта.

Тъндър започнаха сковано срещата и след първата четвърт Маями се оттегли с 9 точки преднина (30:21). В останалите три части обаче "гръмотевиците" вдигнаха нивото си и обърнаха развоя на мача. По този начин те прекъснаха серията си от 6 поредни загуби срещу "горещите".

Победата бе общо 37-а за сезона за Оклахома (от 47 мача) и девета поред. Това ги оставя на върха в Западната конференция, където втори са Сан Антонио.

Маями пък изостана от водачите на Изток - Индиана Пейсърс, а формата на Хийт напоследък не впечатлява - 5 победи в послените 10 мача.