Маями пречупи Бостън и е на финал на Изток, "горещите" със серия от 16-0 точки в края на мача

Отборът на Маями се класира за финала на Източната конференция на НБА, след като се наложи с 4-1 победи над тима на Бостън в 1/2 финалния сблъсък между двата тима в конференцията. Рано тази сутрин "Хийт" победиха "Селтикс" като домакини с 97:87 и затвориха серията в своя полза.

След два домакински успеха Маями поведе в серията, но след това Бостън спечели първата си среща у дома. "Горещите" обаче надделяха в мач номер 4 след продължение и така се стигна до петия двубой в сблъсъка между двата тима, който се оказа и последен в серията.

Във финала на Изток Маями ще се изправи срещи победителя от другия 1/2 финал в конференцията, в който сили мерят Чикаго Булс и Атланта Хоукс като "биковете" имат преднина от 3-2 успеха в серията и са на победа от класиране за финала.

Двубоят започна равностойно като гостите показаха, че имат намерение да върнат серия отново в Бостън за мач номер 6. "Селтикс" имаха малка преднина през по-голямата част от мача, като Пол Пиърс и компания водеха с 5 точки 4 минути преди края на мача, но тогава "горещите" подкрепяни от своите фенове вдигнаха оборотите и след тройка на Джоунс и кош на Бош изравниха резултата.

При 87:87 настъпи момента на Леброн Джеймс, който наниза 2 тройки и пречупи съпротивата на гостите. По този начин Маями срази Бостън след серия от 16 безответни точки в заключителните минути на мача, довеждайки резултата от 81:87 в полза на гостите до 97:87 в своя полза. Така "горещите" надделяха над "Селтикс" и се класираха за финала на Изток.

Лидерите на Маями Дуейн Уейд и Леброн Джейм се отличиха съответно с 34 и 33 точки за успеха като гардът записа и дабъл-дабъл, след като овладя 10 борби. Джеймс също бе на ниво под коша и записа 7 борби. Дабъл-дабъл направи и Крис Бош, който реализира 14 точки и овладя 11 борби за успеха на своя тим.

За Бостън най-резултатен бе Рей Алън с 18 пункта, а двуцифрен актив от точки записаха още Пол Пиърс, Кевин Гарнет и Далонте Уест, но усилията им не се оказаха достатъчни и "Селтикс" преклони глава пред Маями.