Маями не срещна проблеми срещу Торонто, Чикаго разгроми Шарлът

Джеймс Хардън отбеляза рекордните за кариерата си 40 точки, включително пет точни от общо осем стрелби от зоната за три точки, при победата на Оклахома Сити със 109:97 срещу Финикс в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада, предаде БТА.

Кевин Дюрант добави 29 точки за Тъндър, които останаха на половин мач от Сан Антонио в битката за първото място и домакинско предимство в Западната конференция. Само осем дни преди края на съкратения редовен сезон, Спърс, които спечелиха пета поредна победа след 127:102 срещу Сакраменто, са с баланс от 45:16, докато Оклахома Сити е с един мач и една загуба повече от съперника.

Джаред Дъдли вкара 21 точки за Финикс, но Сънс останаха на девето място след победата на Юта срещу Портланд. Джаз се изкачиха на осмата позиция, която дава право на участие в плейофите.

Чикаго се доближи до първото място на Изток, след като срази слабия отбор на Шарлът със 100:68. Ричард Хамилтън отбеляза 22 точки за 24 минути игра за Булс, които дадоха почивка на Луол Денг и на водещия си реализатор Дерик Роуз.

Въпреки това, Булс бяха точни в 48 процента от стрелбите под коша и вкараха девет от 19 опита от зоната за три точки. Бобкетс пък загубиха 18-и пореден мач и ще подобрят вечния рекорд за най-лош процент в НБА, ако не успеят да спечелят поне един от последните си пет двубоя.

Леброн Джеймс вкара 28 точки при победата на Маями с 96:72 над Торонто. Той вкара 12 от 15 стрелби и се оттегли на заслужена почивка преди началото на плейофите, в които Хийт най-вероятно ще започнат от втора плейофна позиция на Източната конференция.