Маями излъга Оклахома в мач №3 и поведе във финалната серия (ВИДЕО)

Отборът на Маями Хийт подби Оклахома Сити Тъндър с 91:85 в своята зала „Американ Еърлайнс Арина", като по този начин поведе с 2:1 във финалната серия на НБА, записвайки втори пореден успех над шампиона на Западната конференция.

Маями започна по-добре срещата благодарение на ЛеБрон Джеймс и Дуейн Уейд, но „горещите" не успяваха да се откъснат напред в резултата. Разликата между двата отбора така и не стана двуцифрена, като Маями водеше със 7 точки, но силна финална част на гостите им осигури само точка пасив на полувремето - 47:46.

Второто полувреме обаче започна силно за „гръмотевиците", които бяха водени от звездата си Кевин Дюрант, а разликата набъбна до 9 точки след негова добавка. Тогава обаче в две поредни атаки защитниците Оклахома фаулираха Шейн Батиер и Джоунс, които бяха безгрешни от фаул линията за 62:65, а след тройка на Джеймс Маями отново поведе с 69:67. В 4-ата част пък Кевин Дюрант направи своя фаул №5, което лиши Тъндър от един от най-добрите си защитници. Маями отново поведе със 7 точки, но тройка на Уестбруук 1:30 минути преди края доведе резултата до 86:85.

Двубоят беше решен 17 секунди преди края, когато при три точки аванс за Хийт и тяхно нападение Хардън реши да натисне Джеймс в защита, което доведе до изпълнението на два наказателни удара. Той отбеляза единия, но в следващото нападение Уейд открадна топката и сложи край на интригата в двубоя - 91:85.

Най-полезен за победителите отново беше Леброн Джеймс, който завърши срещата с пореден дабъл-дабъл - 29 точки и 14 борби. Уейд също записа страхотен мач с 25 точки, 7 борби и 7 асистенции. Крис Бош не бе на обичайното си ниво в атака, вкарвайки едва 7 точки, но в защита се представи чудесно с 11 борби и 2 чадъра.

Кевин Дюрант пък бе най-резултатен за своя тим с 25, но в ключови моменти от срещата той трябваше да седи на пейката, заради натрупани лични нарушения (в 3-ата част Маями стопиха 9 точки дефицит, докато Дюрант гледаше безучастно, а в 4-ата той седна на скамейката, за да се предпази от 6-о лично нарушение). Уестбруук добави 19, но голямото разочарование беше Джеймс Хардън, който се отчете с едва 9 точки, колкото записа и Дерек Фишер.

Баскетболистите на Оклахома не поддържаха добро ниво в своето подкошие, което доведе до изпълняването на 34 свободни хвърляния за Маями, от които 31 бяха вкарани. „Гръмотевиците" пък вкараха 15 пъти от линията за наказателни удари от цели 24 опита. Освен това треньорът Бруукс допусна сериозна грешка, изваждайки най-резултатните си играчи по едно и също време в третата част.

Следващият двубой между Маями и Оклахома е в сряда рано сутринта от 04:00 българско време, като „гръмотевиците" са заплашени от изоставане с 1:3, а мач №5 отново ще е във Флорида.