Маями и Сан Антонио продължават да наказват в НБА

Шампионът Маями Хийт записа седма поредна победа, след като се наложи със 107:92 като домакин на Финикс Сънс в мач от редовния сезон на НБА. В класирането на Източната конференция обаче “горещите” остават на второ място след отбора на Индиана Пейсърс с актив от 11 успеха и 3 поражения, докато “пешеходците” са със съотношение 13-1.

Маями натрупа актив от няколко точки още в първата част, а след успя да го поддържа по време на целия двубой, за да премине границата на 100 пункта за 13-и път от началото на сезона.

Над всички за “горещите” бе Леброн Джеймс, който стана топреализатор на мача със своите 35 точки, като Краля демонстрира убийствена успеваемост, нанизвайки всичките си 11 опита за стрелба от полето.

Дуейн Уейд, който пропусна няколко срещи на Маями заради травма в коляното, допринесе за успеха с дабъл-дабълм от 21 точки и 12 асистенции. Другият от “светата троица” на домакините - Крис Бош, нямаше ден и отбеляза едва 7 точки, но за сметка на това добро включване от скамейката направи Рей Алън, който се отчете със 17 пункта.

За гостите от Финикс най-полезен бе Чанинг Фрай с 16 точки, а Горан Драгич и Маркус Морис добавиха съответно по 14 и 13 пункта.

Лидерът в Западната конференция на НБА Сан Антонио Спърс също продължава победния си ход, след като разгроми гостуващия в “AT&T Център” Ню Орлиънс Пеликанс със 112:93.

Това бе 11-та поредна победа за “шпорите”, с която те остават на върха на Запад с актив от 13 успеха и 1 поражение, като по този показател е най-добрият отбор в НБА, заедно с Индиана Пейсърс.

Четирима от резервната скамейка, а общо седем играчи на Сан Антонио приключиха с двуцифрен точков актив, водени от Ману Джинобили, който реализира 16 пункта. По 14 точки добавиха Тони Паркър и Марко Белинели, а Тим Дънкан се отчете с 10 точки и 5 борби за 25 минути на игрището.

За “слънцата” най-ярко блестеше Райън Андерсън, който завърши срещата със 17 точки, а по 12 отбелязаха Джейру Холидей и Тайреке Еванс.