Маями и Индиана с трудни победи

Голдън Стейт се наложи над домакина Вашингтон със 112:96 в мач от редовния сезон в Националната бастболна асоциация. С деветата си поредна победа в лигата гостите се изкачиха на върха на Тихоокеанската дивизия.

Клей Томпсън наниза 6 тройки и завърши с 26 точки, а Дейвид Лий добави 21 точки и 11 асистенции за успеха. Голдън Стейт е в серия от девет поредни победи за първи път от 1975 година. Джон Уол беше най-полезен за столичани с 14 точки и 10 асистенции.

ЛеБрон Джеймс наниза 30 точки, а Маями се наложи над гостуващия Торонто със 102:97. Резервата Майкъл Бийзли добави 17 точки за победата на шампионите. Канадците имаха аванс от 77:68 в третата част, но допуснаха обрат. ДеМар ДеРозан беше най-добър за гостите с 26 точки и 6 асистенции.

Лидерът в лигата Индиана постигна труден успех с 82:78 над домакина Кливлънд. Гостите имаха солиден аванс от 74:58 в началото на последната четвърт, но допуснаха съперника да се доближи на точка 55 секунди преди края при 79:78.

До сирената Рой Хибърт вкара фаула и Дейвид Уест също се разписа от наказателната линия, за да гарантира успеха на тима. Пол Джордж завърши с 16 точки, 5 борби и 6 асистенции за Индиана, а Хибърт добави 15 точки. СиДжей Майлс завърши с 21 точки за Кливлънд.

Реджи Джаксън наниза рекордните в кариерата си 27 точки и изведе Олкахома до успеха над Бостън със 119:96. Кевин Дюрант завърши с 21 точки, 8 асистенции и 7 борби за победата на лидера в Северозападната дивизия. Джеф Грийн и Ейвъри Брадли вкараха по 19 точки за Бостън, който допусна четвърта поредна загуба.

Далас загуби за четвърти път поред като домакин след 80:92 от Ню Йорк. Кармело Антъни беше най-резултатен за гостите с 19 точки. Дирк Новицки беше най-полезен за тексасците с 18 точки и 9 борби.

Денвър разгроми гостуващия Лос Анджелис Лейкърс със 137:115. Нейт Робинсън се отличи с 21 точки, а Тай Лоусън и Тимофей Мозгов добавиха по 20 точки за успеха. Лейкърс допусна 137 точки в редовното време на мач от лигата за първи път от 1993 година. Пау Гасол беше лидер на гостите с 25 точки и 10 борби, посочва БТА.