Маями Хийт с шокираща загуба у дома

Шампионите от Маями Хийт допуснаха изключително изненадваща загуба у дома, като бяха надиграни от Голдън Стейт Уориърс с 97:95, и то с кош в последната секунда на двубоя.

Пред погледа на Флойд Мейуедър домакините така и не успяха да се откъснат от своя съперник, като през първото полувреме Клей Томпсън, който за втора година е в НБА, наниза 21 точки, за да задържи "войните" в играта.

Звездата на гостите - Стеф Къри, имаше доста тежка нощ, но неговите съотборници играха на страхотно равнище и компенсираха слабата му игра в нападение. Добра новина за Уориърс се оказа и контузията, която получи Дуейн Уейд през първото полувреме, след като през врата му минаха поред Томпсън и Чалмарс.

Равностойната игра се задържа до самия край, като две минути преди края "горещите" водеха с 4 точки. Авансът обаче беше заличен, а секунди преди края дойде и решаващият момент.

Резервата Джаред Джак остана изолиран срещу Леброн Джеймс, но Дреймънд Грийн и Клей Томпсън си направиха заслони, като първият остана сам под коша след грешка на Батие. Последва страхотен пас на Джак, а Грийн реализира лесни две точки 0.9 секунди преди края. Джеймс опита отчаяна стрелба, но тя не се получи и "войните" си тръгнаха с победата.

За технич успех най-полезен беше Клей Томпсън, който наниза 27 точки, овладя 7 борби и даде 4 асистенции, а Дейвид Лий и Джаред Джак допринесоха към точковия актив съответно с 22 и 20.

ЛеБрон Джеймс бе над всички в срещата, като реализира 31 точки и даде 5 асистенции, но контузията на Уейд се оказа решаваща, като той завърши с едва 14 - 6 от тях след травмата във врата. Крис Бош се отчете с дабъл-дабъл - 21 точки и 13 борби.

Загубата затвърди колебливата форма на шампионите, които вече имат 6 загуби, но 14-те им победи все още ги задържат на второ място на Изток, но на Запад има 4 отбора с по-добри статистики. Голдън Стейт пък записа 15-а победа и има 7 загуби.