Маша като Гришо - отпадна на полуфинала в Доха

Серина Уилямс (САЩ) се класира за финала на турнира на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 2,369 милиона долара. Поставената под номер 2 Уилямс не допусна пробив и надделя над двукратната шампионка и трета в схемата Мария Шарапова (Русия) с 6:3, 6:2 за 73 минути.

Така 31-годишната американката, която в понеделник ще измести Виктория Азаренка (Беларус) от първото място в световната ранглиста, записа десета поредна победа срещу Шарапова, която за последно спечели мач между двете през 2004 година.

Двубоят започна равностойно, но постепенно Уилямс взе инициативата и поведе с 5:2, което се оказа достатъчно за успеха в първия сет.

Във втората част американката проби за 2:1, а след това реализира нов пробив в седмия гейм, за да затвори мача със собственото си подаване

. В спора за трофея утре Уилямс ще срещне защитаващата титлата си Азаренка, която по-рано днес отстрани Агниешка Радванска с 6:3, 6:3.