Масчерано: Тази загуба е тежък удар за всички нас

Полузащитникът Хавиер Масчерано бе много разочарован след драматичната загуба с 0:1 след продължения от Германия на финала на Световното първенство в Бразилия.

Марио Гьотце отбеляза единственото попадение в мача след подаване на Шурле и се превърна в герой за своя отбор.

"Дадохме всичко от себе си. Съжаляваме за хората, които дойдоха тук и за феновете ни в Аржентина", каза Масчерано.

Над 100 хиляди аржентинци пристигнаха в Рио де Жанейро за финала, въпреки че по-голямата част от тях нямаха билети за мача на "Маракана".

"Това е много тежък удар за всички нас. Болката от тази загуба ще ни остане до края на живота. Това беше нашият шанс, но ние не се възползвахме. Купата беше в ръцете ни, но я изпуснахме. Във футбола понякога е така. Трябва да вдигнем глави и да се опитаме да преодолеем страданието", каза Масчерано.

"Още по-голямо е разочарованието заради начина, по който загубихме. Бяхме близо до дузпи, при които нещата можеше да се развият по друг начин. Заслужавахме повече. Германия контролираме топката, но ние създадохме чистите положения. Просто не беше нашият ден. Въпреки болката, съм горд от представянето на отбора.

Искахме да постигнем нещо голямо и да влезем в историята на нашата страна. Играхме със сърце и душа, но останахме на пет минути от мечтата", допълни той.