
Халфът на Аржентина Хавиер Масчерано заяви, че ветеранът Хавиер Санети, който не попадна в отбора на Диего Марадона за Световното в ЮАР, е талисманът на „гаучосите". Въпреки че бе пренебрегнат от Марадона, Санети заяви, че ще подкрепя отбора с цялото си сърце по терените в Африка и според Масчерано, това помага на аржентинците в представянето им.
„Искам да споделя нещо пред медиите, защото е важно да го знаете. Ще го казвам преди и след всеки мач. Хавиер Санети поддържа връзка с отбора ни", каза Масчерано на пресконференция пред журналисти.
„Именно такова поведение от негова страна, въпреки случилото се, го прави голям футболист и човек. Той продължава да бъде пример за подражание за нас", каза още Масчерано. Марадона си навлече гнева на феновете на „гаучосите", когато изненадващо остави играча на Интер извън групата си за Мондиала.
Още тогава Санети заяви, че „ще бъде фен номер едно на Аржентина по време на Световното". Той ще пристигне в ЮАР като гост коментатор за аржентинска телевизия, отразяваща Световното, като се очаква след това да посети и базата на южноамерканците.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ