Марто Петров се върна у дома при тежък успех за ЦСКА

Мартин Петров отново облече “червената“ фланелка, а в неговия дебют ЦСКА успя да спечели с минималното 1:0 домакинския си мач срещу Берое в мач от 15-ия кръг на А група.

Единственото попадение бе дело на Бруно Морейра в 28', което е и негово първо за 31-кратните шампиони. Петров пък се появи половин час преди края и раздвижи атаката на домакините, а и се отчете с един пропуск.

Лошата новина за Стойчо Младенов дойде в края на мача, когато Милисавлевич беше спънат остро от Пенев, а сърбинът беше изнесен от терена, след като получи контузия. Засега състоянието му е неясно.

Трите точки днес върнаха ЦСКА в топ 3 на първенството, като “армейците“ вече са с 29 точки и изостават на 5 от лидерите на Лудогорец и Литекс. Берое остава извън първата седмица, като възпитаниците на Хубчев са с 19 точки на 8-о място.

От самото начало домакините установиха натиск и стигнаха до няколко отлични центрирания в наказателното поле, но нисичкият Морейра нямаше късмет срещу Иво Иванов. Гостите разчитаха основно на контраатаки, но при най-опасното положение Черни успя да изпревари откъсващия се Христов.

4040050

След 20' ЦСКА затегна обръча около вратата на Берое и логичното се случи в 28'. Милисавлевич успя да изпревари Веселин Пенев по дясното крило и проби към наказателното поле. С пас по земята той намери Бруно Морейра, който с прецизен удар не остави шансове за Иван Караджов – 1:0 за 31-кратните шампиони.

4040053

След дебютния си гол Морейра се активизира и дори вкара още веднъж до края на полувремето, но голът му не бе зачетен заради засада. Удар на Марсиньо пък изненада Караджов, който се намеси колебливо, но все пак успя да улови.

През втората част темпото в играта се увеличи, като Берое пробва няколко атаки, но Христов, Джордан и Елиаш така не успяха да създадат нещо по-интересно пред вратата. ЦСКа пък разчиташе на скорост в атаката, като Марсиньо на два пъти се отчете с пропуски.

4040052

Половин час преди края Мартин Петров се появи в игра като получи бурни аплодисменти от публиката. Той раздвижи нападението, а Милисавлевич и Гъргоров пропуснаха. Първата възможност пред Петров се откри в 68', когато той стреля от границата на наказателното поле, но встрани от вратата.

4040055

В 76' пък Марсиньо се възползва от грешка на Стойчев и излезе сам срещу вратаря. Бразилецът обаче стреля много, много неточно, а две минути по-късно бе заменен от Браян Хауърд.

До края на срещата мачът определено се изостри, а в 91' Веселин Пенев влезе ужасяващо в краката на Милисавлевич, който беше изнесен от свои съотборници от стадиона и не успя да доиграе срещата.