Мартин Йол: Вердер заслужи класирането си на финал

снимка: skysports.com

Треньорът на Хамбургер Мартин Йол призна, че неговият отбор не е заслужавал да се класира за финала на турнира за Купата на УЕФА. Футболистите му бяха надиграни у дома от Вердер (Бремен) с 3:2 и не се възползваха от успеха си като гост с 1:0. Така Вердер ще се изправи срещу Шахтьор в спор за трофея.

 

"Не мога да не бъда разочарован, тъй като бяхме фаворити. Победихме с 1:0 в Бремен, което беше невероятен резултат за нас. Във втория мач не играхме подобаващо за полуфинал и съвсем резонно отстъпихме на по-напористия и стабилен тим на Вердер.

 

Те определено ни превъзхождаха и то най-вече с желание. Съперниците ни бяха много прецизни и не ни позволиха да разкрием на какво сме способни. Докато осъзнаем какво се случва всичко вече бе свършило. Вердер просто си заслужиха мястото на финала", каза Йол.