Мартин Петров вдъхнови Болтън за обрат срещу Вила

снимка: Guliver/Getty Images

Болтън само за 2 минути осъществи пълен обрат от 0:1 до 2:1 на „Вила Парк" и открадна трите точки от домакините Астън Вила в мач от 35-ия кръг на Премиършип.

По същото време, когато Челси изигра епичен двубой срещу Барселона на „Камп Ноу" в спор за място на финала в Шампионската лига, „виланите" и Уондърърс направиха интригуващ и напрегнат сблъсък.

Очаквано в 6-ата минута феновете на Вила, а и привържениците на гостите, аплодираха в продължение на около 60 секунди колабиралия преди месеци играч на Болтън Фабрис Муамба. В 19-ата пък бе ред и на традиционните аплаузи, посветени на капитана на домакините Стилиян Петров, който продължава да се бори с левкемията.

Мартин Петров игра като титуляр за Уондърърс и прекара на терена всичките 90 минути, като именно той започна обрата на Болтън с гола си от дузпа след час игра.

60 секунди преди това Стивън Уорнък бе засякъл топката в мрежата на гостите и бе извел Астън Вила напред, но това не се оказа достатъчно за отбора, воден от Алекс МакЛийш.

Страхотна многоходова атака на Болтън по десния фланг завърши с ключов пас на Крис Ийгълс към Давид Н'гог, който от близка дистанция порази за втори път вратата на Вила и донесе победата на гостите с 2:1.

Болтън вече има 33 точки след 34 изиграни срещи и продължава да заема 18-то място, но изостава само с 1 пункт от намиращите се пред него Уигън и К.П.Р., които са с мач повече. Астън Вила пък е 15-ти с 36 точки и също не е застрахован от изпадане.