Мартин Петров и Болтън удържаха Арсенал за 0:0

снимка: Guliver/Getty Images

Отборите на Болтън и Арсенал завършиха 0:0 в среща от 23-ия кръг на Висшата лига. Мартин Петров започна като титуляр за домакините и остана на терена 81 минути.

Гостите от Арсенал имаха своите шансове да спечелят трите точки, но записаха фрапиращи пропуски особено в началото на срещата. В края на мача пък домакините от Болтън също могат да съжаляват, че изпуснаха трите точки след като имаха страхотни шансове за гол.

В 8-та минута Ван Перси стреля опасно с глава, но Уитър изчисти от голлинията. Минута по-късно Рамзи не уцели вратата от 10 метра фронтално. Веднага след това и младокът Чембърлейн стреля в аут. За Болтън пък с пропуски се отчете Давид Н'гог.

През второто полувреме Робин ван Перси на два пъти пък уцели гредите. В последните минути Найджъл Рио-Кокър и Тунчай имаха своите шансове, но в крайна сметка срещата завърши 0:0.