Мартин Петров дебютира за Еспаньол с нулево равенство

снимка: rcdespanyol.cat

Мартин Петров направи дългоочаквания си дебют за Еспаньол и официално се завърна в игра в испанската Примера дивисион с екипа на „папагалчетата".

Наставникът на тима Хавиер Агире пусна Петров в 77-ата минута на мястото на Кристиан Гомес, който получи контузия и нямаше как да остане на терена.

Гостуването на каталунците на Реал Сарагоса приключи наравно 0:0, като и двата тима доиграха двубоя в намален състав - десният бек на Еспаньол Хави Лопес получи втори жълт картон в 79-ата минута.

В 82-ата пък колегата му на същия пост в състава на домакините Кристиан Сапунару най-накрая видя червения цвят, след като през цялото второ полувреме се движеше на ръба на грубостта.

Според мадридския ежедневник Marca треньорът на Еспаньол Хавиер Агире има основателни причини да пести минутите на Мартин Петров - без съмнение халфът има качества, но за съжаление към момента не е в оптимална физическа форма.

След днешното равенство Еспаньол има вече 22 точки и временно се извисява до 14-ата позиция в класирането, докато Сарагоса остава 13-ти с 1 пункт повече.

Двата отбора обаче имат мач повече от преките си конкуренти в таблицата, като Атлетик (Билбао) гостува утре на Атлетико (Мадрид), а Гранада гостува на Севиля на 28-ми януари.

Самият мач на „Естадио Ла Ромареда" предложи малко футболни достойнства и повече физически сблъсъци, а „папагалчетата" изпуснаха най-добрия си шанс за гол в 60-ата минута, когато резервата Стуани с глава тества рефлексите на вратаря Роберто.