Мартин Кушев доволен от играта, но не и от резултата срещу ЦСКА

Треньорът на Славия Мартин Кушев прие със спокойствие загубата с 0:1 от ЦСКА в турнира за Купата на България, която изхвърли миналогодишния финалист още на фаза 1/16 финали. "Белите" имаха териториално надмощие след почивката и дори застрашиха на три пъти вратата на Благой Макенджиев, но пропуските на Живко Желев се оказаха решителни за крайния изход.

"Стана добър мач. Славия доминираше, особено през второто полувреме. За съжаление показахме старите слабости и направихме доста пропуски", коментира Кушев, цитиран от БТА.

Живко Желев от пряк свободен удар в 70-ата минута затрудни максимално вратаря на ЦСКА, но Макенджиев демонстрира рефлекс и избави отбора си от попадение. В заключителните мигове на двубоя отново Желев бе на стрелкова позиция за домакините - първо той беше адресат на центриране в наказателното поле, при което обаче топката се оказа зад гърба му и изстрелът премина покрай гредата.

В последните секунди на добавеното време отново Желев се извиси в пеналтерията на "армейците", но с глава от два-три метра просто подаде кълбото на Макенджиев, вместо да го простреля.

"След като не вкарваме, резултатът е такъв - 0:1. На "Българска армия" (в мача за първенство Славия победи ЦСКА с 2:1) вкарахме два гола, а днес не успяхме. Това а разликата. Иначе и в двата мача показахме добра игра."

"Доволен съм от представянето ни, но не и от резултата", завърши треньорът на Славия.