Мартин Чой ще кара в Риека

снимка: bulcaroil.com

Мартин Чой ще участва в състезанието от европейския шампионат по мотоциклетизъм "Алпе Адрия" в Риека (Хърватия), четвърти кръг за сезона, предаде БТА.

На това трасе миналата година се проведоха три състезания от европейския шампионат в клас SST 1000 и Чой спечели всичките.

В Риека той предсрочно си осигури титлата, а в предпоследния и в последния кръг софиянецът направи две поправки на рекорда на състезателна обиколка на пистата в своя клас. Също тогава, със своя мотор BMW, Мартин счупи върховото време и за квалификационна обиколка.

"Много се радвам, че отново ще карам в Риека. Надявам се отново да победя, а след това и да защитя европейската си титла. Състезанието идва в точния момент за мен, дано имам и късмет", заяви Мартин Чой преди първите тренировки на пистата.

През 2012 година Чой има две втори и едно девето място в "Алпе Адрия". Миналата година той спечели пет от всичките девет кръга и изпревари с 65 точки втория в генералното класиране - австрийската легенда Андреас Меклау.