Марсилия с трудна победа над Монпелие пред погледа на Биелса

Олимпик Марсилия спечели трудна победа с 3:2 при гостуването си на Монпелие в мач от 33-ия кръг на Лига 1.

Гостите поведоха в резултата в края на първото полувреме чрез национала Матийо Валбуена, но Монпелие изравни веднага след почивката с гол на Реми Кабея. Друг национал Андре-Пиер Жиняк отново даде преднина на марсилци в 59-та минута, но Морган Сансон направи 2:2 точно 20 минути по-късно.

Последвалият финален щурм на Олимпик Марсилия даде резултат минута преди края на редовното време, когато влезлият като резерва Димитри Пайе донесе победата с 3:2 за гостите.

Успехът съхрани шансовете на Олимпик за участие в Лига Европа, като отборът има актив от 51 точки на шесто място в Лига 1. Монпелие е в средата на таблицата с 38 точки.

Двубоят между двата отбора беше наблюдаван на живо от бъдещия треньор на марсилския отбор Марсело Биелса, информира БТА.