Марсилия пропусна да изненада Милан на "Сан Сиро"

галерия:

Милан и Марсилия не успяха да се победят и завършиха 1:1 на "Сан Сиро" в среща от група C на Шампионската лига.

 

Милан започна силно мача и откри резултата в 10-та минута след добра акция на Марко Бориело, който излъга Хайнце и промуши топката между краката на Манданда. Марсилия върна бързо гола благодарение на Мамаду Нианг, който надбяга бавния Масимо Одо по десния фланг и шутира, но Дида изби и топката попадна в Лучо Гонзалес, който изравни.

 

В началото на второто полувреме Леонардо извади Масимо Одо и пусна на негово място Игнасио Абате в опит да заздрави защитата. Милан започна по-силно втората част, но постепенно французите изравниха играта и създадоха по-чисти положения. Отново нямаше кой да спре Нианг отдясно и той намери перфектно Брандао, но ударът на бразилеца срещна гредата и излезе в аут.

 

След това Нианг бе заменен от Бен Арфа, който също бе по-бърз от защитниците на "росонерите". Противно на очакванията в края на двубоя положенията пред вратата на Милан бяха повече от тези пред вратата на Марсилия.

 

Все пак с големи усилия защитниците на Милан успяха да се справят. Така Милан ще трябва задължително да победи в последния си двубой срещу Цюрих за да се класира в следващата фаза. За Марсилия има два варианта - или да победят Реал Мадрид с 4:0 в последния двубой или да победят с по-малко голове, но Милан да се издъни в Цюрих.