Марсилия пак се издъни, Тулуза отнесе Лион

Олимпик Марсилия продължава да разочарова феновете си във френското първенство, след като не успя да спечели домакинството си на опашкаря Каен и срещата завърши наравно 1:1.

Носителят на Купата на лигата във Франция се оказа догонващ в резултата още в 11-ата минута, когато Фредерик Було изведе напред борещия се за оставане в Лига 1 гост.

Все пак, Лоик Реми възстанови равенството в 27-ата минута с точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. Двубоят беше отложен в 32-ия кръг на шампионата.

След ремито Марсилия събра 41 точки, които отреждат на тима 10-та позиция, докато Каен е вече 15-ти с 34 пункта и продължава борбата си за спасение.

Тулуза разгроми Лион с 3:0 в другия отложен мач от 32-ия кръг, като с успеха си се изкачи на пета позиция в таблицата.

Франсоа Сирие откри резултата за домакините още в 9-ата минута, а в 22-ата Еманюел Ривиер покачи аванса на своя тим. Крайното 3:0 бе фиксирано във втората добавена минута на срещата от Умут Булут.

Така Тулуза е вече 5-ти с 53 и се изравни по този показател с Лион, но той има по-добра голова разлика и остава на 4-то място в класирането. Лидер е Монпелие с 66, следван от Пари Сен-Жермен с 64 и шампиона Лил с 59.