Марсилия не даде шанс на Монпелие

Олимпик Марсилия спечели срещу гостуващия Монпелие с 2:0 в среща от 15-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Домакините стигнаха до победата с голове на Флориан Товен и Сабер Хелифа. Така Марсилия се доближи само на две точки от третия в класирането Монако, който е домакин на Рен по-късно днес.

Във вторник Олимпик Марсилия загуби с 0:2 от Арсенал в Шампионската лига, но срещу Монпелие записа трета поредна победа във френския шампионат.

Товен бе точен в 36-а минута след асистенция на Даниел Конгре. За 20-годишния нападател това е трети гол в последните три мача във Франция.

Резервата Хелифа направи 2:0 минута преди края на редовното време след контраатака започната от Товен.

Монпелие все още няма победа като гост от началото на сезона. Още в първата минута на мача нападателя на гостите Диамел Бакар получи контузия на коляното.

Монпелие остава на 16-о място с 15 актив, посочва БТА.