Марсилия на Биелса спечели и дербито със Сен Етиен

Шеста поредна победа в осмия мач от началото на сезона извоюва убедителният лидер във френската Лига 1 Олимпик (Марсилия), след като спечели дербито със Сен Етиен – двата най-чести шампиона на страната.

Възпитаниците на Марсело Биелса изковаха успеха си с 2:1, като реализираха попаденията още през първото полувреме и след почивката не позволиха да се стигне дори до частичен обрат.

Топ реализаторът на Лига 1 и на Марсилия Андре-Пиер Жиняк този път не се разписа в противниковата врата и остана с 8 гола от началото на сезона. Още в 7-ата минута Джанели Имбула откри резултата в полза на домакините, които 20 по-късно отново взривиха препълнените трибуни на стадион „Велодром“, като точен за 2:0 бе Дмитри Пайе.

И двата гола бяха отбелязани с удари по земя от наказателното поле, при които не силата, а точността бе важна, за да няма шанс вратарят на Сен Етиен Стефан Руфие да реагира адекватно. С няколкото си спасявания в мача той все пак опази тима си от нов разгром, подобен на онова 0:5 при визитата на шампиона Пари Сен Жермен, и остави интрига за втората част.

4115903

Джонатан Брисон в 53-ата минута с мощен шут не даде шанс на Стив Манданда и намали изоставането на Сен Етиен – 2:1, но до края на срещата хаотичният натиск на гостите не доведе до изравняване. Те прекалено много разчитаха на удари извън пеналтерията, а Манданда не позволи да бъде преодолян по такъв начин.

Отборът на Марсело Биелса има 19 точки след шест последователни победи и е лидер в класирането с аванс от 2 пред Бордо, който по-рано днес по драматичен начин с гол шедьовър в последните секунди надви Рен с 2:1.

Сен Етиен преклони глава за втори път през сезона (след въпросното 0:5 в Париж) и остава с 14 точки, като вече дели 4-ата позиция с шампиона Пари Сен Жермен и Метц, но има по-слаба голова разлика от двата тима. Трети е Лил с 16 пункта, след като вчера за четвърти път спечели с 1:0 като домакин на Бастия.