Марсилия изпусна Нант

Олимпик Марсилия завърши 1:1 при гостуването на на Нант в първия мач от 35-ия кръг на френското футболно първенство.

Така възпитаниците на Жозе Аниго останаха на шеста позиция с 53 точки, на 2 точки от петото място, което дава право на участие в Лига Европа. Гостите откриха резултата след половин час игра.

Пиер-Андре Жиняк асистира с пета към Флориан Товен, който с хубав удар прати топката в мрежата на Реми Риу. В 65-ата минута домакините изравниха след прецизен изстрел по диагонала от 25 метра на Серж Гакпе.

Крилото на Олимпик Андре Аю можеше да донесе победата на отбора си в 73-ата минута, но не успя да преодолее Риу с удар отблизо.

Нант е десети в класирането с 44 точки, на 11 точки от зоната на изпадащите, с което на практика си гарантира място в елита и през следващия сезон, посочва БТА.