Марсело Биелса преподписа с Атлетик Билбао до 2013 година

Аржентинският треньор Марсело Биелса и Атлетик (Билбао) постигнаха съгласие за нов договор, който ще бъде до юни 2013-а година, обявиха от ръководството на финалиста в Лига Европа, информира БТА.

Атлетик (Билбао) и треньорът Марсело Биелса постигнаха съгласие за удължаването на отношенията по между им. Така Биелса вече има договор до 30-и юни 2013-а година, се казва в официалния сайт на клуба.

Известният с прякора си Лудия заради ексцентричното си поведенеи край тъчлинията и изказванията по време на пресконференциите, доказа отново имиджа си на треньор, който налага атакуващия футбол.

Аржентинският специалист класира баските на два финала - в Лига Европа и за Купата на Краля, но бяха инкасирани две поражения. Атлетик не издържа на темпото да играе в три турнира едновременно, а жертвано беше първенството на страната.

Така аржентинецът приключи с Билбао на този сезон на разочароващото 10-о място, но все пак те спечелиха място в Европа през есента заради класирането си на финала за купата на страната.

Въпреки че в Атлетик могат да играят единствено футболисти от баски произход и селекцията е ограничена по този аспект, Фернандо Йоренте, Хави Мартинес, Андер Ерера и вътрешния халф Оскар де Маркос станаха обект на интерес на водещите отбори.