Марселиньо проби беройската стена и Лудогорец пак дръпна на ЦСКА-София

снимка: lap.bg

Лудогорец надви Берое с минималното 1:0 като гост в двубой от 24-ия кръг на Първа лига и удължи победната си серия от началото на пролетния дял. Единственото попадение за тима на Димитър Димитров вкара Марселиньо в края на мача и донесе ценни три точки, като "орлите" пак дръпнаха с 6 пред ЦСКА-София, но са и с мач повече.

В началото на мача двата тима проявиха тактическо надлъгване и не смееха да се открият, което доведе до липсата на положения. Най-изгодното от тях бе на сметката на Лудогорец в 28-ата минута, когато Кешеру поиска дузпа за нарушние на Хаджиев в наказателното поле. Реферът обаче отсъди фаул в полза на Берое, като румънецът бе останал на празна врата и можеше да отбележи.

До края на полувремето Бригидо и Камбуров изпуснаха изгодни ситуации за домакините, като Бригидо се озова очи в очи с Ренан, но не успя да го преодолее.

След почивката ситуациите бяха дори още по-малко. Чак в 80-ата минута Марселиньо успя да накаже заралии, след като се възползва от пропуск на Райнов. При контрадействия той успя да преодолее Перниш за 1:0.

До края и Мисиджан можеше да отбележи, но ударът му срещна гредата на Перниш. Така "орлите" завоюваха трите точки и пак дръпнаха с 6 пред ЦСКА-София. Те имат 60 пункта, но и мач повече от "червените". Берое пък остава на 4-ата позиция с 41 точки.