Мароко детронира Кот д'Ивоар с гол-бижу! Африка ще има нов шампион (ВИДЕО)

Мароко няма да спи тази нощ. Футболистите на северноафриканската страна победиха с 1:0 Кот д'Ивоар в директна битка за второто място в група "С" и изхвърлиха "слоновете" от турнира.

Единственото попадение бе дело на Рашид Алиуи през втората част. Той заби чудесен голот 30-ина метра с прехвърлящ удар при чудесна контра на своя тим. Така Мароко зае второто място в крайното класиране в групата и продължава напред в турнира. Африка ще има нов шампион, след като носителя на трофея Кот д'Ивоар напусна надпреварата.

Вратарят на Локомотив (Пловдив) Ясин Ел-Харуби остана на резервната скамейка за тима на победителите. Преди двубоя разликата между двата отбора бе само една точка в полза на Мароко. Тимът се нуждаеше само от равенство, за да си осигури участие в следващата фаза, но успя да стигне до успех.

В другата среща от групата Конго надделя над Того с 3:1 и спечели първото място в групата. Попаденията за победителите бяха дело на  Кабананга (29), Мубеле (54) и М'Поку (80). За Того се разписа Лаба в 69-ата минута.