Марокански отбор на 1/2 финалите на Световното клубно първенство

Раджа Казабланка (Мароко) постигна втора драматична победа и се класира за полуфиналите на световното клубно първенство по футбол, на което е домакин.

Раджа Казабланка победи Монтерей (Мексико) с 2:1 след продължение на четвъртфиналите, а редовното време завърши 1:1. Домакините поведоха в 24-а минута с гол на Шемседин Щиби, но мексиканците изравниха в началото на второто полувреме чрез Хосе Басанта.

Победният гол за Раджа отбеляза Коуко Гуехи в 95-а минута. Той се разписа с удар с глава след изпълнение на корнер.

В сряда Раджа Казабланка спечели с 2:1 срещу Оуклънд Сити в гол в добавеното време и се класира за четвъртфиналите. В спор за място на финала домакините ще срещнат Атлетико Минейро (Бразилия) на 18-и декември.

Клубният шампион на Азия Гуанджоу (Китай) се наложи с 2:0 срещу Ал-Ахли (Египет) в друг четвъртфинален мач от турнира.

Така китайците си осигуриха мач на полуфиналите срещу европейския клубен шампион Байерн Мюнхен на 17-и декември.

След нулево първо полувреме бразилският нападател Де Оливейра Кардосо Елкесон откри резултата в 49-а минута, а аржентинецът Дарио Конка затвърди успеха на Гуанджоу с втори гол в 67-а минута.