Маркус Бабел остава в Щутгарт до 2011 г.

снимка: daylife.com

Наставникът на Щутгарт Маркус Бабел ще продължи да води отбора и през следващите два сезона, съобщава официалният сайт на клуба. Днес старши-треньорът на "швабите" е подписал нов договор с клуба, който ще го остави на "Мерцедес Бенц Арена" до края на юни 2011 г.


За същия срок преподписа и помощникът на Бабел - Маркус Видмайер. Освен това, в екипа на наставника влиза и още един асистент - Александър Цорнингер.


Маркус Бабел застана начело на  Щутгарт през месец ноември на мястото на уволнения Армин Фе. Той пое отбора на 11-то място в Бундеслигата, след което успя да го стабилизира. В момента "швабите" са на 4-та позиция, само на една точка зад третия Херта и 3 зад лидера Волфсбург.