Марк Маркес спечели трета титла в MotoGP

Испанецът Марк Маркес с "Хонда" спечели за трети път в кариерата си титлата в MotoGP, след като триумфира в състезанието за Голямата награда на Япония, а в същото време конкурентите му Валентино Роси и Хорхе Лоренсо отпаднаха от състезанието.

В генералното класиране Маркес има 273 точки - със 77 повече от тези на втория Валентино Роси, който има 196. Лоренсо е трети със 182. 23-годишният Маркес завъртя 24 обиколки за 42 минути 34.610 секунди, което бе с близо 3 секунди по-добро време от това на втория Андреа Довициозо с "Дукати".

Трети завърши испанецът Маверик Виналес със "Сузуки". За Маркес това е трета титла в най-престижния мотоциклетен клас в рамките на само 4 години, а освен това той стана най-младият състезател, който успява да спечели титлата в MotoGP три пъти. До края на сезона остават още 3 старта.