Марк Хюз е новият треньор на Манчестър Сити

снимка: football.co.uk

Марк Хюз напусна Блекбърн и пое официално отбора на Манчестър Сити, съобщи официалният сайт на "гражданите".

 

"Гражданите" се разделиха със Свен-Йоран Ериксон в понеделник и веднага получиха позволение от Роувърс да преговарят с 44-годишния Хюз, след като платят компенсация в размер на 4 млн. паунда.

 

Марк Хюз подписа днес за три години, а сумата, която ще получи е 9 млн. паунда. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед и Барселона е получил уверенията на ръководството, че ще има на разположение значителен бюджет за привличане на нови попълнения.

 

Новият изпълнителен директор на Сити Гари Кук коментира назначаването на Хюз така:

 

"Много се радвам да приветствам Марк на борда. Според нас, той е най-умният млад мениджър в лигата и беше под номер едно в списъка ни за поста мениджър на тима".

 

Наставникът ще бъде представен официално утре сутринта на специална ресконференция.