Мария Шарапова триумфира с титлата в Пекин

Рускинята Мария Шарапова спечели титлата на тенис турнира в Пекин като надделя на финала над Петра Квитова (Чехия) след 6:4, 2:6, 6:3 на финала след близо 2 часа и 30 минути.

Това е пета поредна победа на Шарапова над своята съперничка, като има солиден аванс с 6-2 победи. Финалът предложи много емоции и драматични обрати за радост на публиката.

Шарапова показа най-силното си оръжие в най-важните моменти от мача. Нейната решителност и воля за победа надделяха над грешките след серия от приливи и отливи в играта на рускинята.

С тази победа Шарапова измести своята съперничка от второто място в ранглистата на WTA. Приятелката на Григор Димитров има шанс да завърши и на първо място годината ако спечели всичките си срещи до края и най-вече на финалния турнир в Сингапур, където ще играе и световната номер 1 Серина Уилямс.

Това бе първа титла за Шарапова след триумфа на Ролан Гарос по рано през годината. Това е общо 33-та титла в кариерата на чаровната рускиня и четвърта за сезона.

Двубоят бе много драматичен като Шарапова започна отлично, проби сервиса на своята съперничка и поведе. Последва голям спад в нейната игра и Квитова се възползва максимално добре като даде само два гейма на Шарапова във втория сет.

Третия сет бе най-драматичен като двете тенисистки се размениха по един обрат, след което последва много дълъг гейм, в който Квитова оцеля много трудно, но след това арапова бе безпощадна в своето подаване и спечели финала

"Имам много почитатели тук и съм тъжна че миналата година не успях д дойда. Сега искам да благодаря на всички за подкрепата както и на спонсорите коитоп правят турнира възможнен. Всички бяха много мили и добри с нас. Поздравявам моя треньор и тази голяма купа е наша," заяви Маша след финала.