Мария Киркова с пета поредна победа в Банско

Националката Мария Киркова постигна днес в Банско петата си поредна победа за седмицата в откритото Държавно първенство по ски-алпийски дисциплини, информира БТА. Състезателката на клуб "Мария" триумфира в слалома с общо време от двата манша 1:43,36 минути, като титлата бе четвърта в кариерата й.

Втора е 16-годишната Александра Попова (Мотен) с 1:48,29 мин., а трета Сандра-Елена Нареа (Румъния) с 1:48,61 мин. На четвъртото място с 1:48,93 мин финишира Вера Асенова ("Мачирски"), с което си осигури бронзовия медал в дисциплината от държавното първенство.

Златото при мъжете спечели националът Георги Георгиев (НСА). Той преодоля трасето с общо време от двата манша от 1:35,34 мин. Втори с 1:35,67 мин. остана Томас Сович (Словения), а Стефан Присадов се нареди трети с 1:35,78 мин.

За държавното първенство Присадов взе среброто, а бронза отиде при Деян Тодоров ("Мачирски"), който се класира шести в крайното подреждане на откритото държавно първенство с резултат 1:36,69 мин. За Георгиев златото от държавни шампионати в слалома е второ поред.

Участие в състезанията днес взеха 114 алпийци от 15 държави.

В последния ден от програма на състезанията в Банско, утре предстои слалом за купа "Пирин" с начало 08:30 часа.