Маринович избухна с 32 точки за успех на Левски над шампиона в Балканската лига

Марко Маринович отбеляза забележителните 32 точки при победата на Левски с 87:79 (27:16, 19:15, 25:23, 16:25) срещу Галил Гилбоа в среща от Балканската лига, с което се изкачи на четвърто място в група "А".

Софийският гранд е с актив от седем точки, докато израелците са лидери с три повече.

Левски, който е с два мача по-малко от съперниците си, се изправи срещу Галил в повторение от миналогодишния финал на Балканската лига, но този път стигна до изключително лесна победа срещу шампионите.

Разликата на полувремето беше цели 15 точки в полза на домакините, които доиграха мача с по-голяма част от резервния си състав, но стигнаха до изразителен успех.

Забележителен беше процентът на стрелбата на баскетболистите на Левски, които рядко пропускаха в първото полувреме на мача.

В крайна сметка, те завършиха двубоя и с 50 процента при опитите от зоната за три точки, посочва БТА.