Марица тръгна уверено в плейофите

снимка: volleymaritza.bg

Марица (Пловдив) надигра гостуващия Славия-СУ (София) и поведе с 1:0 победи в четвъртфиналната плейофна серия между двата отбора в женската Национална волейболна лига.

Пред над 150 свои привърженици по трибуните, между които и европейската шампионка по лека атлетика Тезджан Наимова, "жълтите" се наложиха с 3:0 (25:10, 25:20, 28:26) гейма.

Най-интересен бе третият гейм. С отлична игра на резерва Андреа Матеева и добра защита, Славия успя да натрупа аванс от 4 точки още на първото техническо прекъсване и да го поддържа почти през целия гейм чак до след 20-ата си точка.

Домакините изравниха при 23:23, а двата отбора си размениха по два геймбола преди момичетата на Иван Петков да оползотворят последния от тях за крайното 28:26.

Топреализатор на мача стана Диана Малинова с 14 точки за победителките, следвана от съотборничката си в центъра Мира Тодорова с 13.

Най-резултатна за гостенките беше Стефани Стефанова с 10 точки. Вторият мач от серията, в която се играе до две победи от максимум три мача, е на 9 март от 16:30 часа в софийската зала "Панайот Пондалов".